خرید کردن

چرا خانم ها به خرید کردن علاقه دارند

علاقه خانم ها به خرید کردن : بیشتر خانم ها خرید کردن را خیلی دوست دارند و حتی اگر حالشان خوب نباشد خرید کرد می تواند حالشان را خوب کند.

علت علاقه خانم ها به خرید کردن

دلیل علاقه خانم ها به خریدن کردن چیست : اغلب خانم‌ها شور و شوق خاصی براید خریدکردن کردن حتی اگر در روزهایی که حال و حوصله نداشته باشند، یک خرید هر چند جزئی می‌تواند حال آنها را خوب کند.

خرید کار لذت‌بخشی است و هم مردان و هم زنان از آن لذت می‌برند. اما مثل بسیاری از دیگر موارد، مردان و زنان در این مورد تفاوت دارند مثلا خانم‌ها بیش از کیفیت و کمیت غذا، محیط رستوران را مورد توجه قرار می‌دهند یا رنگ خودرو برایشان بیش از سرعت و شتاب و راحتی آن مهم است. از جمله تفاوت مردان و زنان درخصوص خرید باید گفت که:

۱. خانم‌ها در خرید هم حواشی کار را بسیار دوست دارند. به‌طور کلی خانم‌ها همه کارها را با رعایت آداب و مقدمات و ملحقات بیشتر دوست دارند برای اینکه لذت هر کار لذت‌بخش را طولانی‌تر کنند. مردان معمولا از مقدمات لذت چندانی نمی‌برند و اصولا به اصل کار بیشتر علاقه دارند. نتیجتا مردان گردش در یک بازار را خصوصا اگر تکراری باشد را هم نمی‌پسندند.

۲. در خریدها معمولا انتخاب‌کننده خانم و پرداخت‌کننده مرد است که این نوعی عدم تعادل را ناخودآگاه القا می‌کند.

۳. خانم‌ها اصولا صرفه‌جوتر و مقتصدتر در خریدها رفتار می‌کنند که این رفتار زمان خرید را برای مرد بسیار خسته‌کننده می‌کند، چون معمولا بیشتر ناظر هستند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *