تقویت بازو

تمرینات تقویت بازوها

شما می توانید با این تمرینات ورزشی که در این مطلب به صورت تصویری معرفی می کنیم بازوهای خود را تقویت کنید و همزمان می تواند آن را خوش فرم کنید.

همه دوست دارند مثل مدل ها و بازیگران معروف اندام زیبایی داشته باشند که یکی از نکات مهم در داشتن اندام زیبا داشتن بازوهای زیباست. با انجام این ورزش های ساده بازوهایی زیبا برای خودتان بسازید.

خم کردن بازوها (برای عضلات دوسر بازو)

تمرین بازو

بایستید و پاها را به عرض شانه ها باز کنید. کمر را صاف کنید، زانوها را کمی خم کنید و باسن را عقب بدهید. اگر دمبل ندارید از بطری آب استفاده کنید. در حالی که آرنج را ثابت نگه داشته اید بازوها را تا سطح سینه و بعد تا صورت بالا بیاورید و به آرامی پایین بیاورید. هنگام باز کردن بازوها دم و هنگام خم کردن بازدم داشته باشید.

پوش آپ با صندلی (برای ماهیچه های سه سر)

تمرین کردن ورزش بازو

در این تمرین هم می توانید از صندلی استفاده کنید و هم از مبل و میز. دست ها را پشت تان روی صندلی قرار دهید. زانوها را ۹۰ درجه خم کنید و با خم کردن آرنج باسن را به زمین نزدیک کنید. سپس به حالت اولیه برگردید. هنگام پایین رفتن دم و هنگام بالا آمدن بازدم داشته باشید.

پوش آپ با میز (برای ماهیچه های سه سر)

ورزش با میز

دست ها را به عرض شانه ها باز کنید و ری میز قرار دهید. با خم کردن آرنج بدن را پایین بکشید. بدن را صاف نگه دارید. سپس به مرحله شروع برگردید. اگر این تمرین سخت است زانوها را خم کنید. هنگام پایین آمدن دم و هنگام بالا رفتن بازدم داشته باشید.

پوش آپ با دیوار (عضله سینه ای جلو و کمربند شانه)

ورزش با دیوار

بازوها را صاف کنید و کف دست ها را روی دیوار قرار دهید. پاها را به عرض شانه ها باز کنید و روی انگشتان پا بایستید. خودتان را بر خلاف دیوار بکشید. سپس آرنج را خم کنید. مطمئن باشید که بدن را صاف نگه داشته اید. هنگامی که خودتان را بر خلاف دیوار می کشید دم و هنگامی که به دیوار نزدیک می شوید بازدم داشته باشید.

پوش آپ روی زمین (برای عضلات کمربند شانه ای، مفصل ران و شکم)

ورزش های فیتنس

روی زمین دراز بکشید و با کمک دست ها خودتان را از زمین جدا کنید. سپس زانوها را خم و پاها را بلند کنید و خودتان را به زمین نزدیک کنید. هنگام پایین آمدن دم و هنگام بالا آمدن بازدم داشته باشید.

تمرین بوکس (برای عضلات کمربند شانه)

ورزش بوکس

پاها را به عرض شانه ها باز کنید. یکی از پاها جلو و پای دیگر عقب باشد. زانوها را کمی خم کنید. یکی از دست ها را به جلو بکشید و دست دیگر را خم کنید و همینطور که موقعیت دست ها و پاها را عوض می کنید با مشت به هوا بکوبید. اگر احساس می کنید این تمرین خیلی ساده و آسان است یک وزنه دست بگیرید.

قبل از همه این تمرین ها بدن را کمی گرم کنید و هر کدام از تمرین ها را ۱۵ الی ۲۰ مرتبه تکرار کنید.

منبع : بدونیم

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *