اعتماد به نفس روحی و معنوی

تقویت اعتماد به نفس روحی و معنوی

تقویت اعتماد به نفس روحی و معنوی : این نوع اعتماد به نفس یکی از مهمترین بخش های زندگی است که باید به آن توجه داشته باشید زیرا در تمام زندگی شما موثر است. در این مطلب بخشی دیگر از نظرات دکتر باربار دی آنجلس را به شما معرفی می کنیم.

تقویت اعتماد به نفس روحی و معنوی

اعتماد به نفس روحی بسیار مهم است زیرا به نوعی روش زندگی شما را مشخص می کند و شما ارزش های خود را براساس آن تعیین می کنید و بیشتر انتخاب هایتان بر این اساس است. به طور واضح تر تقریبا بیشتر جنبه های زندگی شما را تحت تاثیر دارد.

اعتماد به نفس روحی و معنوی چیست

اعتماد به نفس روحی و معنوی اعتقاد و ایمان به هستی و قوانین آن است و بدانید که شما فرد منحصر به فردی هستید و در این دنیای منظم تنها یکی از شما وجود دارد. به طوری ایمان و اعتماد به نظم حاکم بر جهان است و بدانید که این ها به دست یک هوش برتر به وجود آمده و به قدرت خداوند اعتماد کامل داشه باشید.

بیشتر افراد همیشه می خواهند بر همه چیز نظارت داشته باشد و بدانند که چه اتفاقی می افتد زیرا همیشه احساس نا امنی دارند و هیچ وقت به هستی و نظم آن اعتماد نمی کنند. این نوع افراد همیشه کارهای خود را با تردید بسیار انجام می دهند و همیشه مراقب هستند که اشتباهی نکنند.

در این نوع زندگی با تردید فرد نمی تواند ریسک کند و به کارهای هیجان انگیز دست بزند و رفته رفته انگیزه ی و شور و حال پایین می آید و نسبت به زندگی بی تفاوت تر می شود. اینگونه افراد خود شور و حال را از زندگی خود بیرون می کنند بدون آن که بدانند. جالب است که بیشتر افراد نیز زندگی خود را اینگونه ادامه می دهند.

چگونه روند را تغییر دهم

سعی کنید به هستی اعتماد کنید و تا حد توانایی خود تلاش کنید و سعی نکنید همه چیز را تحت کنترل خود در بیاورد و سعی کنید فردی باشید که اطرافش را از سردرگمی ها خالی می کند. به اطرافیان خود اعتماد کنید و به دیگران فرصت دهید تا به شما نشان دهند که چه توانایی هایی دارند.  شما نمی توانید همه چیز را کنترل کنید. زیرا شما فقط یک نفر هستید و به اندازه ۲۴ ساعت در روز زمان دارید.

منبع : ویکی متن

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *