کتاب

تعیین زمان بیشتر برای کتاب خواندن

تعیین زمان بیشتر برای کتاب خواندن : هر چقدر زمانی بیشتری برای خواندن یک کتاب اختصاص دهید میزان آگاهی شما بیشتر می شود. اگر این جمله را به خود می گویید که زمان خواندن کتاب را ندارم و برایم هزینه دارد بهتر این این جمله را به یاد داشته باشید که ندانستن چقدر هزینه دارد.

همچنین با خواندن کتاب های پر انگیزه می توانید نیروی انگیزه خود را افزایش دهید و در هر کاری انگیزه کافی را ایجاد کنید.

تعیین زمان بیشتر برای کتاب خواندن

احتمالا تا بحال صد بار به خودتان گفته اید که می خواهم بیشتر کتاب بخوانم. زمانی که یک بزرگسال بالغ با برنامه درست هستید با این حال یافتن زمان آزاد برای خواندن کتاب می توان چالش برانگیز باشد. اما این یک هدف با ارزش است و باید برای آن تلاش کرد.

علم شروع به حمایت از دوستاران کتاب کرده است می گوید : خواندن کتاب فواید و تاثیرات گسترده ای در زندگی شما می گذارد. براساس مطالعه ی دانشگاه استنفورد, با مطالعه کردن فعالیت جریان خون در مغز افزایش می یابد و باعث تقویت عملکرد شناختی می شود. و خواندن کتاب به طور مرتب شما را آرام تر می کند.

این خبر خوبی است شما می توانید با کمی جهت دهی به زندگی خود شروع به خواندن بیشتر کتاب بکنید. در این مطلب ۵ روش آسان برای مطالعه بیشتر توصیه می شود.

۱. تنظیم یک هدف خاص برای خواندن کتاب

چقدر کتاب می خواهید بخوانید و در چه مدت قصد انجام آن را دارید؟ تعیین اعداد مشخص می تواند مسیر را برای شما ساده تر کند و میزان پیشرفت خود را مشاهده کرده و انگیزه بگیرید و موفقیت آسان تر شود.

می توانید برنامه خود را طراحی, پیگیری و اجرا کنید تا مطمئن شوید که اهداف کتاب خوانی شما برای یک سال اجرا می شوند. در این برنامه می توانید گروه دوستان خود را برای تشویق کردن خود مطلع کنید تا انگیزه بیشتری پیدا کنید.

۲. برنامه زمان بندی برای خواندن مشخص کنید

برنامه ریزی زمان می تواند کمبود زمان برای مطالعه را حل کند. در این برنامه مطالعه را مانند خوردن شام و خواب جدی بگیرید. از یک نرم افزار یا ساعت زنگدار استفاده کنید تا به شما یاد آوری کند که زمان خواندن کتاب است.

زمان مطالعه را با دقت انتخاب کنید : صبح زمان خوبی برای مطالعه است زیرا موارد پیچیده را راحت تر درک می کنید چرا که وضوح ذهنی در ساعات صبح در اوج است.

۳. یک فضای مناسب برای خواندن ایجاد کنید

محل مناسبی را برای مطالعه خود انتخاب کنید یک اتاق که عاری از حواس پرتی های مختلف باشد انتخاب خوبی است. می توانید در یک صندلی راحت بنشینید.

مهم تر از همه خواندن کتاب را بین گفتگو های خود خود انتخاب نکنید. ذهن خود را باز نگه دارید و با لذت کتاب بخوانید.

۴. اندازه ای را انتخاب کنید که لذت ببرید

در بحث کتاب های الکترونیکی و کتاب های کاغذی برخی موارد می تواند در تصمیم گیری شما موثر باشند.

اگر می خواهید کتابی که انتخاب می کنید قابل حمل, سبک, قابل تنظیم و دارای قابلیت جستجوی مطالب باشد کتاب الکترونیکی بهتر است. ولی اگر کتاب های کاغذی ترجیح می دهید چه بهتر.

کتاب های کاغذی نیاز به شارژر و سیم ندارند و کاغذ هستند و همچنین می توانند چشمان شما را از صفحه نمایش دستگاه ها الکترونیکی دور سازند اما مهمترین موردی که در مورد کتاب های کاغذی باعث جذب شما می شود, مر بوط به احساسات خالصانه شما می شود.

در هر حال هر نوعی بهتر از نوع دیگر نیست هر کدام یک برای شما بهتر است را انتخاب کنید.

۵. از کتابخانه دیدن کنید

از آخرین باری که به کتابخانه رفته بودید چقدر می گذرد. در حالی که کتابخانه های با آخرین عناوین پر می شوند ولی هر روز قفسه های کتابخانه خاک می خورند.

در صورت تمایل می توانید از کتاب های صوتی نیز استفاده کنید.

مترجم : گروه ترجمه ویکی متن
منبع : http://www.success.com/article/5-ways-to-read-more-books

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *