تاثیر مراقبه درمانی بر روی قلب

تاثیر مراقبه درمانی بر روی قلب

تاثیر مراقبه درمانی بر روی قلب : به نظر شما مراقبه درمانی چه تاثیرات مثبتی برای قلب به همراه دارد؟

در ادامه با ما همراه باشید.

تاثیر مراقبه درمانی بر روی قلب

به نقل از Dailymail و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند تنها یک ساعت در روز انجام مراقبه درمانی، یوگا یا حتی تمرکز و تلاش برای آرام سازی و فکر نکردن به تنش‌های فکری برای کاهش اضطراب و استرس بدن موثر است.

استرس و نگرانی جدی‌ترین اثر خود را بر سلامت قلب می‌گذارد و به همین دلیل افرادی که دچار استرس مزمن هستند به تدریج به بیماری‌های قلبی و عروقی مبتلا می‌شوند.

پژوهش در زمینه ارتباط استرس با آسیب قلب به وسیله انجمن فیزیولوژی آمریکا انجام شده است و کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند برای رفع مشکلاتی چون استرس و نگرانی شدید به تمرین‌های آرام بخشی بپردازند.

تمرین‌های آرام بخش شامل طیف وسیعی از ورزش‌ها مانند یوگا، تمرکز و مثبت اندیشی، زدودن افکار منفی، تکنیک تنفس عمیق، آرام سازی عضله‌های بدن و تفکر درباره خویش است.

دانشمندان برای ارزیابی موثر بودن مراقبه بر سلامت بدن به ویژه عضله قلب بر روی یک گروه ۱۴ نفره که دچار استرس شدید بودند آزمایش انجام داده و هر روز به مدت یک ساعت تمرین‌های آرام بخش را بر روی آن‌ها انجام داده اند.

پس از مدتی میزان استرس در افراد بسیار کاهش یافته و با توان بالاتری به انجام کار‌ها و وظایف خود پرداخته و در مواجهه با مشکلات از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار بوده اند.

داشتن استرس سبب ترشح هورمون کورتیزول در بدن و ایجاد التهاب می‌شود که در نتیجه آن اعضای مختلف بدن آسیب می‌بینند؛ به ویژه قلب و بخش‌های تشکیل دهنده آن در اثر ترشح هورمون کوتیزول بیشترین آسیب را می‌بینند.

با کاستن از استرس ارگان‌های بدن مانند مغز، کلیه، ریه ها، قلب و حتی فشارخون بدن تنظیم و فعالیت بهتری به دست می‌آورند.

برای کاستن از استرس می‌توانید در خانه یا محل کار مدت زمانی حتی یک ربع ساعت را به کاستن افکار بد، فکر کردن به مواردی که سبب شادی شما می‌شود، تنفس عمیق و انجام حرکت‌های کششی بپردازید و اثر فوق العاده آن بر بازده و کارایی همچنین سلامت جسم و روح خود را شاهد باشید.

منبع : مطلب از yjc.ir و عکس از passagesmalibu.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنید



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *