تاثیر عینک شیشه کهربایی در درمان بی خوابی

تاثیر عینک شیشه کهربایی در درمان بی خوابی

تاثیر عینک شیشه کهربایی در درمان بی خوابی : شاید برایتان جالب باشد عینک شیشه کهربایی در درمان بی خوابی تاثیر دارد.

در ادامه با ما همراه باشید.

تاثیر عینک شیشه کهربایی در درمان بی خوابی

محققان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا راهکاری را یافتند که بر اساس آن با استفاده از عینک‌هایی با شیشه کهربایی رنگ می‌توان مانع رسیدن نورآبی به چشم کاربران شده و بی‌خوابی ناشی از کار با تجهیزات الکترونیکی را درمان کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از ساینس، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر تجهیزات الکترونیکی دارای نمایشگر، برای نوردهی از LED استفاده می‌کنند که طول موج آن در قسمت آبی طیف نور مرئی قرار دارد. نور آبی در شب موجب کاهش ملاتونین و افزایش هوشیاری می‌شود بنابراین موجب بی خوابی و یا بدخوابی می شود.

با اطلاع از این موضوع محققان فرضیه‌ای را ارائه کردند برای بررسی صحت این فرضیه محققان ۱۴ داوطلب مبتلا به عارضه بی‌خوابی را مورد مطالعه قرار دادند. از این کاربران خواسته شد به مدت ۷ شب به مدت دو ساعت از عینک‌هایی استفاده کنند که دارای شیشه کهربایی رنگ بودند. دو هفته بعد همین آزمایش با استفاده از عینک‌های دارای شیشه بدون رنگ تکرار شد.

در این تحقیقات معلوم شد مدت خواب داوطلبان با استفاده از شیشه‌های کهربایی حدود ۳۰ دقیقه افزایش می‌یابد. همچنین بر اساس اظهارات داوطلبان کیفیت خواب آن‌ها نیز افزایش یافته و به طور کلی آثار نامطلوب بی‌خوابی کاهش داشته است.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Journal of Psychiatric Research منتشر شده است.

مترجم: سپیده کاشانی** انتشار: گلشن

منبع : irna.ir

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *