تاثیر دمای هوا در هوش فرزندتان

تاثیر دمای هوا در هوش فرزندتان

تاثیر دمای هوا در هوش فرزندتان : در دوران بارداری بسته به اینکه در چه دمایی می مانید بر روی هوش نوزادتان تاثیر می گذارد و باعث می شود که نوزادتان در آینده باهوش یا کم هوش شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید.

تاثیر دمای هوا در هوش فرزندتان

به نقل از سایت Dailymail و به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان ، کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند آب و هوا و سایر شرایط محیطی که با آب و هوا در ارتباط است می‌تواند به طور غیر مستقیم بر جنین اثر گذاشته و سبب کاهش سطح هوش آن‌ها شود.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند فرزندان مادرانی که در دوران بارداری در دمای بالای ۳۲ درجه سانتیگراد زندگی می‌کنند از سطح هوش پایین تری به میزان (۰.۱ درصد) به نسبت سایر فرزندان برخوردار می‌شوند و به این ترتیب در آینده با احتمال کمتری ثروتمند می‌شوند.

کارشناسان در این پژوهش مادران باردار در منطقه‌های مختلف جغرافیایی را مورد بررسی قرارداده و وضعیت آتی زندگی فرزندان آن‌ها را بررسی کرده اند.

متخصصان به مادران باردار توصیه می‌کنند دمای بدن خود را در وضعیت متعادل نگه دارند و از حضور در فضا‌های بسیار گرم یا سرد خودداری کنند، استحمام با آب بسیار داغ یا سفر به مناطق گرمسیری در دوران بارداری می‌تواند اثر بسیار خفیف بر سطح هوش کودک بگذارد.

البته این تاثیر به میزان زیاد نیست و بانوانی که در منطقه‌های گرمسیری زندگی می‌کنند نباید نگران آسیب دیدن مغز جنین خود باشند، اما به طور نسبی هر چه مادر باردار در این دوران در منطقه‌های خنک و متعدل تری قرار داشته باشد سطح هوش کودک او بالاتر خواهد بود.

این پژوهش به وسیله دانشمندان دانشگاه کمبریج انگلستان انجام شده است و کارشناسان اعتقاد دارند معیار‌های فراوانی در دوران بارداری بر سلامت جسمی و روحی نوزاد موثر است و می‌تواند بر ابتلای او به بیماری‌های مختلف موثر باشد.

از جمله بیماری‌هایی که دانشمندان دریافتند در دوران جنینی توسعه پیدا می‌کند می‌توان بیماری اوتیسم را نام برد به همین دلیل متخصصان به مادران باردار توصیه می‌کنند مراقبت دقیقی از خود در این دوران به عمل آورند.

نداشتن استرس، قرار نگرفتن در معرض هوای بسیار گرم یا سرد (هر دو می‌تواند بر نوزاد اثر منفی بگذارد)، مصرف مواد غذایی سالم شامل میوه و سبزی‌های تازه، دانه‌های آجیل، پروتئین حیوانی و گیاهی کم چرب، مواد لبنی، حبوبات و انواع غلات، نوشیدن مایعات به ویژه آب ، مصرف مکمل‌های ویتامینی تحت نظارت پزشک و مراجعه منظم به متخصص برای انجام چک آپ‌های دوره ای، استفاده نکردن از مواد آرایشی و رنگ‌های شیمیایی، اهمیت به سلامت و بهداشت دهان و دندان می‌تواند سبب کاهش خطر و گذراندن یک دوره بارداری ایمن و زایمان موفق در مادر شود.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از thejournal.ie

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *