بی توجهی به عقاید و نظرات همسر

بی توجهی به عقاید و نظرات همسر

بی توجهی به عقاید و نظرات همسر : آیا همسرتان نسبت به عقاید و نظرات شما بی توجه است ؟ ، راهکارها و روش هایی برای برطرف کردن این موضوع وجود دارد.

در ادامه با ما همراه باشید و گفته های نسرین ابراهیم‌زاده، کارشناس ارشد روانشناسی و زوج‌درمانگر را در این باره بخوانید.

بی توجهی به عقاید و نظرات همسر

اغلب بسیاری از زوجین از این بابت ناراحت هستند که همسرشان به عقاید و نظرات آنها توجهی ندارد و با وجود اینکه مطلبی را بارها و بارها به همسرشان متذکر می‌شوند، باز می‌بینند که هیچ تغییری در روند کار دیده نمی‌شود و این موضوع همیشه آزارشان می‌دهد. اما یک کلید طلایی وجود دارد که می‌توان برای حل اینگونه مشکلات از آن استفاده کرد. نام این کلید، رابطه صمیمانه است. حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که می‌گوید: «اول برادری‌ات را ثابت کن و بعد ادعای ارث و میراث کن.»

اگر می‌خواهید عقاید و نظرات شما مورد توجه قرار گیرند، ابتدا باید یک رابطه دوستانه و صمیمانه برقرار کنید و بعد مطمئن باشید اتوماتیک‌وار، شما از هر لحاظ، دیده خواهید شد. در اصل باید وارد دنیای مطلوب همسرتان شوید که در این صورت به هدف می‌رسید.

برای وارد شدن به دنیای مطلوب دیگران، باید از رفتار پیوند دهنده استفاده و از رفتار مخرب، دوری کرد و این امر باید همیشگی و مداوم باشد. همان‌طور که مسواک زدن جزو کارهای روزانه شماست، باید استفاده از رفتارهای پیونددهنده نیز جزء عادت‌های همیشگی باشد.

بی‌شک وقتی وارد دنیای مطلوب کسی شدید و رابطه دوستانه برقرار شد، درک متقابل یکدیگر بسیار آسان خواهد بود و حل مسائل به راحتی امکان‌پذیر خواهد شد. ولی متاسفانه بسیاری از زوجین قبل از ایجاد یک رابطه درست، قصد دارند عقاید و دیدگاه‌های خودشان را به دیگری القا کنند و در اصل، قبل از اثبات برادری خود، ادعای ارث و میراث دارند! چنین عملکردی، نتیجه‌بخش نخواهد بود و باعث ایجاد ناخشنودی در زندگی می‌شود. امید است زوجین بتوانند از این کلید طلایی برای خوب زیستن بهره ببرند.

** نسرین ابراهیم‌زاده، کارشناس ارشد روانشناسی و زوج‌درمانگر

منبع : متن از سلامانه و عکس از marriagemissions.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *