سفر هوایی

برای اینکه سفر هوایی راحتی داشته باشید بخوانید

برای اینکه سفر هوایی راحتی داشته باشید بخوانید : اگر زیاد با هواپیما مسافرت می کنید پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید ، قطعا به دردتان می خورد.

برای اینکه سفر هوایی راحتی داشته باشید بخوانید

به نقل از Dailymail و به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،بسته به مدت سفر، برای احساس راحتی در هواپیما می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید و به این ترتیب مانع از احساس خستگی، خواب آلودگی، تهوع، سردرد، خواب رفتن پا‌ها و گرفتگی گوش خود شوید.

مسافران هواپیما‌ها به چندین دسته تقسیم می‌شوند و صندلی‌ها براساس نوع بلیت تقسیم بندی می‌شود، اگر در قسمت اقتصادی (economy) هواپیما سوار شده اید انتخاب صندلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای اینکه تکان‌های هواپیما سبب احساس استرس یا ایجاد حالت تهوع در شما نشود و به راحتی بتوانید استراحت کنید صندلی‌های ردیف‌های اول و جلوی هواپیما را انتخاب و از نشستن بر روی صندلی‌های ردیف‌های میانی اجتناب کنید.

در صندلی‌های ردیف‌های اول و جلوی هواپیما به دلیل وجود بال در بخش پشت آنها، هواپیما از تعادل بالاتری برخوردار است و به این ترتیب تکان هواپیما کمتر می‌شود.

صندلی‌های میانی شلوغ و سرشار از رفت و آمد مسافران و خدمه پرواز هستند و امکان دارد سبب برهم خوردن تمرکز و احساس آشفتگی در شما شود.

قسمت انتهایی هواپیما به دلیل نزدیک بودن به موتور و اگزوز هواپیما بیشترین تکان و آلودگی صوتی را دارد و نیز به دلیل وجود سرویس بهداشتی در قسمت انتهایی رفت و آمد مسافران بیشتر است.

استفاده مشترک از سرویس بهداشتی، دست زدن به دستگیره صندلی و پله‌های هواپیما و نیز کمربند ایمنی می‌تواند سبب افزایش ابتلا به بیماری‌های مزمن واگیر شود، به همین دلیل متخصصان بهداشتی توصیه می‌کنند افراد از محلول‌های شستشوی ضد باکتری برای ضد عفونی کردن دست‌های خود به طور مرتب در زمان پرواز استفاده کنند.

سفارش دادن لیموترش به همراه خوراک نیز می‌تواند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا شود.

در حین پرواز آب به میزان کافی بنوشید تا دچار احساس خستگی و سرگیجه نشوید. از خوردن آجیل به ویژه بادام زمینی در زمان سفر خودداری کنید، زیرا امکان دارد بین همسفران شما افراد مبتلا به آلرژی به بادام زمینی وجود داشته باشد و زندگی او در خطر قرار بگیرد.

درصورتی که نور هواپیما مانع از خواب و استراحت شما می‌شود می‌توانید از چشم بند‌های مخصوص خواب و نیز پتویی که مهماندار در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید.

هر ۲ ساعت یک بار برای جلوگیری از خواب رفتن و جمع شدن مایعات در پا کمی در هواپیما قدم بزنید تا خستگی در شما برطرف شود.

برای رفع سردرد و احساس تهوع می‌توانید مقداری زنجیبل همراه خود داشته باشید و مقدار کمی از آن را بجوید؛ جویدن آدامس و آب نبات‌های کم شیرین هم می‌تواند سبب بهبود حال شما شود.

در طول پرواز بهترین زمان برای استراحت و خواب است به ویژه اگر مقصد مسافرتی شما دور بوده و امکان دارد دچار برهم خوردن چرخه خواب در مقصد شوید.

با رعایت راهکار‌های فوق می‌توانید مسافرتی دل چسب داشته باشید و از پرواز خود لذت ببرید.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از celebritycruises.com

برچسب ها

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *