با صدای بلند کتاب بخوانید

با صدای بلند کتاب بخوانید

با صدای بلند کتاب بخوانید : چرا می گوییم با صدای بلند کتاب بخوانید ، در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید.

با صدای بلند کتاب بخوانید

به نقل از Medical news today و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند مطالعه کتاب یا خواندن متن با صدای بلند سبب تقویت حافظه و جلوگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر می‌شود.

پژوهش درباره اثر خواندن با صدای بلند متن‌ها و تقویت حافظه در مجله حافظه (Memory) منتشر شده که حاصل تحقیق دانشمندان دانشگاه واترلوی کانادا بر روی گروهی از داوطلبان است.

کارشناسان همچنین دریافتند تایپ متن، محاوره با دیگران و نوشتن به ویژه داستان و سرودن شعر در تقویت حافظه بسیار موثر است.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند تکرار کلمات با صدای بلند سبب ماندگاری بیشتر آن در ذهن و تقویت حافظه می‌شود به همین دلیل کارشناسان به افرادی که برای امتحان باید به حفظ کلمه بپردازند توصیه می‌کنند با صدای بلند درس بخوانند.

همچنین سالمندان هم باید متن کتاب یا روزنامه را با صدای بلند بخوانند تا عملکرد ذهنی آن‌ها بیشتر شود و از ابتلا به بیماری آلزایمر مصون بمانند.

کارشناسان با مطالعه بر روی داوطلبان دریافتند آرام خواندن یا مطالعه ذهنی متن‌ها کمترین اثرگذاری بر حافظه و به یاد سپردن مفاهیم را دارد.

محققان همچنین دریافتند اثر مطالعه به شکل گروهی و شرکت در جلسه‌های شعر و داستان خوانی گروهی برای سلامت ذهن و تقویت حافظه بسیار مفید است و افرادی که به شکل گروهی به مطالعه شعر و داستان می‌پردازند حافظه قوی تری دارند همچنین جزئیات بیشتری از داستان و شعر را به یاد می‌سپارند.

تاکنون تنها انجام تمرین‌های ذهنی، چون حل پازل یا جدول برای تقویت حافظه سالمندان معرفی شده است، اما کارشناسان اعتقاد دارند مطالعه با صدای بلند، نوشتن و گفتگو با دیگران نیز می‌تواند راهکار‌های درمانی فوق العاده موثری برای این افراد باشد.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از tomsriver-385.comfortkeepers.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *