با انجام این ورزش ها لاغر شوید

با انجام این ورزش ها لاغر شوید

با انجام این ورزش ها لاغر شوید : در پست امروز برای شما دوستان عزیز ورزش هایی را معرفی می کنیم که به شدت کالری سوز هستند و موجب لاغری می شوند.

در ادامه با ما همراه باشید تا این ورزش ها را بشناسید.

با انجام این ورزش ها لاغر شوید

به گزارش سایت dailymail و به نقل از سایت باشگاه خبرنگاران جوان دانشمندان به تازگی تعداد بسیار زیادی از تمرین‌های ورزشی را ارزیابی کرده و میزان کالری که انجام هریک از آنها در بدن می‌سوزانند را اندازه گیری کرده اند.

بر این اساس ورش دو و پرش می‌تواند بین ۸۶۱ الی ۱۰۷۴ کالری انرژی در بدن بسوزاند.

یوگا و تمرین‌های مدیتیشن تنها حدود ۲۲۸ کالری انرژی می‌سوزانند. رشته قایق سواری و وزنه برداری نیز بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ کالری انرژی می‌سوزانند.

پیاده روی آهسته، تای چی چوآن و ورزش‌های ریتمیک همچون ژیمناستیک نیز حدود ۲۰۰ کالری انرژی در بدن می‌سوزانند، کارشناسان توصیه می‌کنند افراد برای حفظ سلامتی حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت ورزشی انجام دهند.

محققان کلینیک مایو در مینه سوتای آمریکا، ۳۹ تمرین ورزشی را مورد ارزیابی قرار داده و میزان کالری که با انجام این تمرین‌ها در بدن سوزانده می‌شود را بررسی کرده اند.

یکی از مشکلاتی که افراد پس از مدتی انجام تمرین‌های ورزشی یکنواخت به آن دچارمی شوند لاغر نشدن و حتی بروز چاقی است که این مشکل به دلیل مقاوم شدن بدن در مقابل این تمرین‌ها و آب نشدن بافت چربی است. برای رفع این مشکل کارشناسان توصیه می‌کنند افراد علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم، در تمرین‌های ورزشی خود تنوع ایجاد کنند.

کارشناسان لیستی از میزان بیشینه و کمینه کالری که در یک ساعت انجام تمرین‌های ورزشی مشهور در بدن سوزانده می‌شود را محاسبه و منتشر کرده اند که عبارتند از: فوتبال و تکواندو (۹۳۷-۷۵۲)، شنای طولی استخر (۸۹۲-۷۱۵)، پله نوردی (۸۱۹-۶۵۷)، تنیس، صخره نوردی، بسکتبال (۷۲۸-۵۸۴)، ایروبیک ریتمیک (۶۶۴-۵۳۳)، اسکی روی یخ (۶۳۷-۵۱۱)، اسکی روی آب (۵۴۶-۴۳۸)، حرکات ریتمیک درآب (۵۰۱-۴۰۲)، بیس بال، قایقرانی، وزنه برداری، دویدن برروی تردمیل (۴۵۵-۳۶۵)، بازی گلف (۳۹۱-۳۱۴)، دوچرخه سواری (۳۶۴-۲۹۲)، بولینگ (۳۱۹-۲۵۶) و هاتا یوگا (۲۲۸-۱۸۳).

افرادی که برای حفظ تناسب اندام، ورزش می‌کنند می‌توانند با انجام تمرین‌های متنوع به تقویت عضله‌های مختلف بدن خود بپردازند.

افرادی هم که به صورت حرفه‌ای در سطح باشگاهی و قهرمانی به انجام فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند معمولاً به جز ورزش تخصصی خود به انجام تمرین‌های ورزشی سایر رشته‌ها نیز می‌پردازند، زیرا سبب تقویت عضله ها، رسیدن به وزن مورد نظر و افزایش انرژی می‌شود.

انتخاب رشته تخصصی ورزشی و سایر ورزش‌هایی که فرد به صورت مبتدی انجام می‌دهد باید با نظارت کارشناس ورزشی و با توجه به سن، جنسیت، نژاد، دسترسی به فضای ورزشی مورد نظر، سابقه بیماری‌های زمینه‌ای و هدف ورزشی مورد نظر انجام شود.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از salon.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *