سرگرمی بدون نیاز به پول

ایجاد سرگرمی بدون نیاز به پول

سرگرمی بدون نیاز به پول : لزوما برای سرگرمی حتما نباید پول خرج کنید می توانید با برخی راهکارها هزینه خود را پایین بیاورید و کمی پول پس انداز کنید.

سرگرمی بدون نیاز به پول

پول مانند فیل در اتاق می ماند. ما همیشه سعی می می کنیم که پول بیشتری پس انداز کنیم و کمتر هزینه کنیم. پول چیزی است که هیچ وقت کافی نیست و نمی توان به اندازه کافی آن را بدست آورد زیرا انسان همیشه بیشتر می خواهد. ولی چگونه می توان از زندگی لذت برد وقتی هر چیزی یک برچسب قیمت دارد.

میشل مک گاگ برای صرفه جویی در پول تصمیم گرفت تمام سال را پول خرج نکند. که او بعدا در مورد صرفه جویی در طول یک سال نوشت : چگونه می توانید کمتر خرج کنید و بیشتر شاد باشید و زندگی کنید. بدیهی است, که او برای نیاز های ضروری مانند خانه، غذا، آب و برق و لوازم آرایشی هزینه می کرد.

اما برای یک سال مگ گاگ یک قانون برای خود وضع کرده بود که نمی توانست برای نیاز های غیر ضروری پولی خرج کند. هزینه های غیر ضروری مانند مرخصی گرفتن , خوردن نوشیدنی با دوستان, بیرون غذا خوردن, خریدن بلیط سینما و کنسرت و تماشای نمایش پایان داد.

مک گاگ توانست یک سال با موفقیت در مورد هزینه هایش پشت سر بگذارد و بیش از ۲۲،۰۰۰ یورو (بیش از ۲۴،۰۰۰ دلار آمریکا) را در طول این زمان پس انداز کرد.

شاید کاهش هزینه به حداقل برای یک سال برای شما خیلی سخت باشد از همین رو در این مطلب ۷ راهکار به شما پیشنهاد می کنیم که هزینه های خود را پایین بیاورید.

۱. خواندن

حتما نباید کتاب مطالعه کنید, ولی یک راه بسیار عالی برای سرگرم ماندن است. می توانید مقالات کوتاه و نشریات محلی و دیگر نشریات را بخوانید. در تقویم زمان هایی که لیستی از اتفاقات در منطقه شما رخ خواهد داد که رایگان هستند را علامت بزنید. مانند کنسرت و جشن مواد غذایی و سخنرانی های رایگان و به دیگر همایش های رایگان بروید. می توانید هر روزه مقالات رایگان را هم مطالعه کنید

ممکن است یکی از این کار ها را دوست نداشته باشید و موجب اذیت شما شود در این مواقع می توانید کار دیگری را امتحان کنید.

۲. یک فیلم خریداری کنید

اگر دوست ندارید بیرون بروید از طرفی دوست دارید با دوستانتان باشید یک فیلم بخرید و آن ها را برای تماشا دعوت کنید. یک شب میزبان دوستانتان باشید و یک غذای مختصر آماده کنید و آن ها برای میان وعده مهمان کنید.

این مسیر یک دوی ماراتن است و شما باید مقاوم باشید اگر فیم دوست ندارید یک بازی جالب پیدا کنید و با دوستان خود خوش بگذرانید. سعی کنید بجای خورد و نوشیدن در مهمانی ها بازی ها و سرگرمی های جالب را امتحان کنید.

۳. بیرون بروید

دوچرخه خود را بردارید و در اطراف محله خود دوچرخه سواری کنید. اگر دوچرخه ندارید و یا امکان دوچرخه سواری برای شما وجود ندارید پیاده روی کنید و از آن لذت ببرید.

این فعالیت ها فقط برای بدن شما مفید نیستند بلکه برای سلامتی شما هم فوایدی دارد از جمله : ویتامین D جذب می کنید که در مواد غذایی منابع محدودی دارد و می تواند استرس شما را کاهش و دهد و خلق و خوی شما را بهبود بخشد.

۴. کار های داوطلبانه انجام دهید

برای انجام کارهای خیر در سازمان های محلی عضو شوید هم برای روحیه شما خوب است و هم برای پس انداز هزینه های غیر ضروری. براساس تحقیقاتی که جامعه روانشناسی جورج A انجام دادند زمانی که مردم دلسوزی می کنند ۴۷ درصد بیشتر اکسیتوسین (معروف به هورمون احساس خوب) در مغز آن ها آزاد می شود.

۵. جستجو کنید

زمین ها و خانه های فروشی در منطقه خود را چک کنید حتی اگر علاقه ای به خرید آن ها برای خودتان ندارید. هر چیزی ر که کنجکاوی شما را برنگیخته می کند را جستجو کنید. در مورد خانه ها و دیگر مسائل در اینترنت تحقیق کنید. شما هرگز نمی دانید چیزی که می خواهید بخرید ارزش بیشتری نسبت به هزینه خرید شما داشته باشد. و اگر چیزی هم پیدا نکردید شما اطلاعات خود را افزایش دادید.

به طور خلاصه : می توانید فرصت ها را شناسایی کنید از آن ها استفاده کرده و کسب درآمد کنید.

۶. یاد بگیرید

بسیاری از شهر ها دارای موزه های با مجوز عمومی رایگان و یا روز های آزاد برای بازدید هستند. می توانید به این موزه ها بروید و از بعد از ظهر خود استفاده کنید تا چیز جدیدی یاد بگیرید. دوستان شما فکر می کنند که شما برای رفتن به موزه مجذوب شده اید و یا همراه شما می آید و یا شما را برای تفریحات دیگر دعوت نمی کنند.

به طور خلاصه : سعی کنید به مکان ها رایگانی سربزنید که می توانید چیز جدیدی یاد بگیرید.

۷. کاوش کنید

اگر چیزی در ذهن ندارید که انجام دهید بلند شوید و به مرکز شهر بروید و در آن اطراف قدم بزنید شاید شما به یک رویداد رایگان بپیوندید یا یک عکس شما را مجذوب کرده برای اینستاگرام خود پیدا کنید.

اگر به دنبال چیزی سرگرم کننده برای تابستان خود هستید. قبل از اینکه به کیف پول خود نگاه کنید می توانید این اقدامات را انجام داده و این ایده ها جلوی هزینه های اضافی را تا حد زیادی می گیرند.

مترجم : گروه ترجمه ویکی متن
منبع : http://www.success.com/article/7-ways-to-have-fun-without-spending-money

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *