ازدواج

اگر هنوز ازدواج نکردید بخوانید

اگر هنوز ازدواج نکردید بخوانید : اگر هنوز مجرد هستید و ازدواج نکردید به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید می تواند در انتخاب و تصمیم گیری برای ازدواج برایتان موثر و مفید باشد.

اگر هنوز ازدواج نکردید بخوانید

بیشتر ازدواج‌هایی که این روز‌ها در دنیا به شکست منجر می‌شود به دلیل نسنجیدن شرایط، نداشتن تفاهم، عدم توانایی برخورد صحیح با مشکلات و مدیریت آن‌ها است.

اگر با فرد جدیدی آشنا شده اید و او را برای ازدواج و تشکیل خانواده ایده آل می‌دانید باید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

بسیاری از افراد زود عاشق می‌شوند و چشم خود را بر روی واقعیت‌های زندگی می‌بندند، آن‌ها هر روز بیشتر به معشوق خود علاقه مند می‌شوند و چنانچه آن فرد آن‌ها را انتخاب نکرده باشد به شدت در معرض آسیب‌های روحی و حتی جسمی قرار می‌گیرند.

انتخاب شریک زندگی یک تصمیم بزرگ است که بر ادامه زندگی فرد تاثیر مستقیم دارد و می‌تواند باعث خوشبختی یا شکست شود.

برای این انتخاب مهم بی مهابا، بدون دور اندیشی و مشورت با دیگران تصمیم نگیرید، همچنین یک عاشق صرف نباشید، زیرا گاهی اوقات موانع و مشکلاتی ایجاد می‌شود و امکان دارد نتوانید با فرد مورد نظر خود ازدواج کنید، در این شرایط باید سلامت روحی و جسمی خود را حفظ کرده با دید مثبت به زندگی بنگرید و برای آینده‌ای روشن برنامه ریزی انجام دهید.

هنگامی که با فرد جدیدی آشنا می‌شوید و قصد ازدواج با او را دارید در گام اول باید از خود شروع کنید و اینکه هدف شما از ازدواج و تشکیل خانواده چیست؟، چه معیار‌هایی در فردی که با او آشنا شده اید وجود دارد که شما را علاقه‌مند به ازدواج با او کرده؟، سن، میزان تحصیلات، ویژگی‌های قومی و خانوادگی، سطح درآمد شما و فرد مورد نظرتان چیست؟.

احساسات مثبت خود درباره ازدواج، اهداف و شرایطی که می‌خواهید را بنویسید، چشم انداز شما از ازدواج چیست؟، چه طرح‌ها و برنامه‌هایی برای آینده زندگی خود دارید و فردی که با او آشنا شده اید تا چه اندازه می‌تواند در موفقیت، حمایت و کمک به شما مفید باشد.

قبل از ازدواج خودسازی کنید

احساسات شما نسبت به این شخص چگونه است؟، آیا او نیز از احساسات مشابهی نسبت به شما برخوردار است؟، در رفت و آمد‌هایی که با همدیگر یا با اعضای خانواده خود داشته اید، آیا نوع رفتار، اخلاق و تصمیم گیری‌های او مورد رضایت شما بوده است؟.

آیا ازدواج برای شما به دلیل ترس و نگرانی از تنهایی، بالا رفتن سن در خانم‌ها عدم توانایی باروری، چشم و هم چشمی با اطرافیان، حسادت، ارتقای شغلی و به دست آوردن وجهه اجتماعی است؟، آیا اگر این عوامل فشار وجود نداشت باز هم با همین فرد در همین شرایط ازدواج می‌کردید؟

اگر سال‌ها است که با فردی آشنا هستید، اما او به دلایل مختلف تمایل جدی برای ازدواج با شما ندارد، به جای صبر کردن و گذشت عمر، به طور جدی با او صحبت کنید و نظر او را در خصوص ازدواج جویا شوید، اگر همچنان این فرد قصد اتلاف وقت دارد، به این رابطه خاتمه دهید و در زندگی به دنبال فردی باشید که به شما علاقه‌مند بوده و خواستار یک زندگی مشترک با شما و ساخت بنیاد خانواده و فرزند باشد.

اگر با فردی آشنا شده اید، اما رابطه آشنایی شما پیشرفتی ندارد باید در گام اول برخودسازی خود تاکید کنید، رسیدگی به ظاهر، موفقیت کاری و تحصیلی، همراهی خانواده، برپایی تفریحات سالم با نظارت خانواده و دوستان برای آشنایی بیشتر نیز از جمله راهکار‌هایی است که سبب می‌شود از فرد مورد نظر خود و اطرافیان او اطلاعات بیشتری به دست آورید.

فعالیت‌ها و سرگرمی‌های مورد علاقه ۲ طرف را پیدا کنید، آیا در شرایط ناراحتی یا شادی این فرد با شما همراه است؟، عملکرد او در زمان ناراحتی و خشم چیست، پیشینه سلامت او چیست؟، آیا عادت‌های خاصی مانند استعمال سیگار یا دخانیات، سابقه استعمال مواد مخدر، دوره‌های افسردگی و ناراحتی دارد؟

هیچ فردی کامل و بدون نقص نیست، اگر با فرد جدیدی آشنا شده اید و او شرایط لازم برای ازدواج با شما را دارا است اختلاف نظرها و عادت‌های همدیگر را بپذیرید و سعی در اصلاح و ارتقای همدیگر کنید.

به عقاید همدیگر احترام بگذارید و با عشق و همدلی برای ساختن یک زندگی موفق گام بردارید.

اگر همچنان تردید دارید یا عادت‌ها و رفتار‌هایی در فرد مورد نظرتان را نمی‌پسندید می‌توانید از مشاور راهنمایی بگیرید و با درنظر گرفتن تمامی جنبه‌های مثبت و منفی بهترین تصمیم را بگیرید.

منبع : متن از wikihow با ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان و عکس از lifechangingfaith.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *