افزایش قدرت بینایی با مصرف شکلات تلخ

افزایش قدرت بینایی با مصرف شکلات تلخ

افزایش قدرت بینایی با مصرف شکلات تلخ : جالب است بدانید که شکلات تلخ فواید زیادی برای بدن دارد.

در ادامه با ما همراه باشید.

افزایش قدرت بینایی با مصرف شکلات تلخ

به نقل از Dailymail و به گزارش و ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند مصرف شکلات تلخ با میزان تلخی بیش از ۷۲ درصد می‌تواند سبب افزایش جریان خون در بدن و دریافت اکسیژن بیشتر به وسیله سلول‌های چشم و در نتیجه افزایش قدرت بینایی در افراد شود.

کارشناسان دانشکده پزشکی (Rosenberg School of Optometry) در کشور آمریکا در یک پژوهش دانشگاهی دریافتند مصرف شکلات تلخ در بیش از ۷۰ درصد از مردم سبب افزایش قدرت بینایی شده است.

شکلات تلخ سرشار از ماده‌ای به نام فلاونول نوعی آنتی اکسیدان است که سبب بهبود جریان خون در بدن از جمله چشم‌ها می‌شود.

این پژوهش همچنین نشان داده است که غلظت و تلخی بیشتر شکلات سبب افزایش خواص درمانی آن می‌شود.

کارشناسان این دانشگاه اثر‌های درمانی شکلات تلخ را بیشتر از نوع شیری آن می‌دانند.

افزون بر افزایش قدرت بینایی، مصرف شکلات سبب بهبود خلق و خو، عملکرد بهتر قلب، مغز، سلامت پوست و مو می‌شود.

یکی از دلایل ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، آلزایمر و سرطان، ایجاد التهاب در بدن است که مصرف کاکائو به دلیل دارا بوده ماده ضد التهابی فلاونول می‌تواند در پیشگیری از آن اثربخش باشد.

کارشناسان این نتیجه‌ها را با بررسی بر روی ۳۰ فرد داوطلب با میانگین سنی ۲۶ سال که هرکدام ۴۷ گرم شکلات تلخ ۷۲ درصد و ۴۰ گرم شکلات شیری مصرف کرده اند با چند روز مطالعه و پژوهش به دست آورده اند.

پس از دو ساعت از مصرف شکلات دانشمندان دو گروه داوطلب را تحت آزمایش‌های بینایی مختلف، توانایی تشخیص طیف رنگی، توان مشاهده اجسام در هوای مه آلود و تاریک، تیراندازی به اهداف دور و نیز آزمایش‌های بینایی الکتریکی قرارداده اند و گروهی که شکلات تلخ مصرف کرده بود نتیجه‌های بهتری به دست آورده است.

خوردن شکلات همچنین سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و افرادی که دچار بیماری‌های خود ایمنی یا ضعف سیستم ایمنی بدن هستند با مجوز پزشک می‌توانند مصرف شکلات تلخ را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند.

منبع : مطلب از yjc.ir و عکس از draxe.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *