لباس های پشمی

اصول نگهداری لباس های پشمی

از لباس های پشمی اینگونه نگهداری کنید : در فصل زمستان از لباس های پشمی بیشتر استفاده می شود. برای نگهداری از لباس های پشمی برخی اصول هستند که برای نگهداری بهتر باید رعایت کرد.

از لباس های پشمی اینگونه نگهداری کنید

نکاتی راجع به لباس هایی با جنس پشم و نحوه ی نگهداری ، شست و شوی لباس هایی که دارای جنس پشم هستند. پلیورهای ، مانتو های پشمی ، دامن های پشمی و … معمولا لباس هایی هستند که در فصل زمستان به مراتب زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.

نگهداری از لباسهای پشمی

پارچه های پشمی چیستند

پارچه های پشمی در ابتدا از پوست و پشم جیوانات به دست می آمده است ، از پشم حیواناتی مانند : گوسفند ، بز ، و … لباس هایی که از پشم اصلی حیوانات درست می شوند ، لباس هایی فوق العاده گرم هستند ، در فصل زمستان هیچ گونه سرمایی به داخل بافت آنها نفوذ نمی کند ، تا ۸۰% مانع ورود سرما به بدن اشخاص می شود.

اکنون لباسهای پشمیی از بافت های مصنوعی ساخته می شود ، تا حدود کمی از ورود سرما جلوگیری می کنند.

نگهداری لباس هایی با بافت پشمی به دو دسته تقسیم می شوند :

۱. لباس هایی که دارای پشم ظریفی هستند

۲.  لباس هایی که دارای پشم ضمخت تر و مستحکم تری هستند

نحوه ی نگهداری لباس هایی با پشم ضخیم تر

برای نگهداری این نوع لباس هایی باید هنگامی که می خواهید لباس خود را عوض کنید با احتیاط کامل لباس خود را در آورده و هنگامی که می حواهید لباس هایتان را عوض کنید ، از قسمت یقه لباس خود را نکشید ، یا اینکه آستین های لباس را نکشید. اکنون به نحوه ی نگهداری لباس هایی با پشم ظریف تر می پردازیم.

اولین قانون این است که کلا تمام لباس هایی پشمی را نباید با قدرت بکشید ، هنگامی که می خواهید لباس خود را عوض کنید در ناحیه ی یقه ، آستین مراقب باشید زیرا اگر محکم لباس را بکشید ، به مرور لباستان گشاد خواهد شد زیرا لباسهای پشمیی دارای این خاصیت هستند که با کشیده شدن گشاد می شوند.

برای اینکه لباس پشمی خود را عوض کنید توصیه می کنیم گه ابتدا دستان خود را از آستین های لباس خارج کنید و در مرحله ی بعدی لباس را از ناحیه ی سر و یقه خارج کنید ، این توضیح در صورتی است که لباس شما بدون دکمه باشد و دارای شکلی پلیور مانند باشد.

برای شستن لباسهای پشمی باید چه شیوه ای را دنبال کرد

قبل از هر گونه شست و شویی در رابطه با لباسهای پشمیی توصیه می کنیم که حتما به دستورات داده شده بر روی اتیکت لباس هایی دقت بفرمایید ، و با خریداری هر لباسی به اتیکت لباس مورد نظر مراجعه کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
نحوه ی شستن لباسهای پشمیی همانند نحوه ی نگهداری آنها بستگی به نوع پشمی دارد که شما مورد استفاده قرار می دهید.

اگر لباس پشمی که مورد استفاده قرار می دهید دارای بافتی ضمخت و محکم است آنها را میتوانید در داخل ماشین لباس شویی قرار دهید تا ماشین این لباس را بشویید ، فقط باید دمای ماشین لباس شوییتان را بر روی درجه ی پایین قرار دهید تا لباس بعد از شست و شوی گشاد نشود ، علاوه بر اینکه لباس شویی را در درجه ی پایین قرار می دهید باید برنامه ی شست و شوی را بر روی لباس های ظریف ، حساس قرار دهید تا ماشین لباس شویی بیش از حد لباس را نشوید.

برای اینکه این لباس ها را خشک کنید توصیه می کنیم که لباس را داخل یک چوب لباسی قرار دهید تا خشک شود زیرا در غیر این صورت ، اگر لباس را بر روی رخت آویز قرار دهید بعد از خشک شدن گشاد خواهد شد. هرگز لباسهای پشمیی را با دمای بالا در داخل ماشین لباس شویی قرار ندهید.

نحوه ی شستن لباسهای پشمی که دارای بافتی ظریف تر و حساس تر هستند

این گونه لباس ها را نباید در داخل ماشین لباس شویی قرار دهید ، این لباس های را حتما باید با دست بشویید ،و البته با آب سرد زیرا بافت حساسی دارند و اگر با آب گرم بشویید حالت اولیه خود را از دست خواهند داد.برای اینکه لباس هایی که دارای بافت پشمی حساسی هستند حشک شوند ، لازم است تا آنها را بر روی یک سطح صاف قرار دهید تا خشک شوند.

زیرا اگر لباس را بر روی رخت آویز قرار دهید این بافت لباس آبی را که در داحل خود دارد را به کندی خارج می کند ، در نتیجه لباس گشاد حواهد شد.

برای اتو کشی لباسهای پشمی باید چه کرد

اگر تمایل دارید لباس پشمی خود را اتو کنید توصیه می شود که یک پارچه ی مرطوب را بر روی لباس پشمی خود قرار دهید و بعد شروع به اتو کردن نمایید زیرا در اثر حرارت مستقیم لباسهای پشمیی بافت شان از بین می رود.

منبع : آکاایران

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *