شغل من

از کجا بدانم شغلم مناسب است؟

انتخاب شغل شروع بخش دیگری از زندگی است که باید در انتخاب آن دقت کرد. برای برخی از افراد سوال است که شغل خوب چه خصوصیاتی دارد و شغل مناسب من کدام است. ما در این مطلب راهنمایی کوتاهی در این مورد برای شما آماده کرده ایم.

درست است کارتان سرگرم کننده نیست اما از روی برخی نشانه ها می توانید تشخیص دهید که شغلتان را درست انتخاب کرده اید. به همان اندازه که روی مسائل آزاردهنده کارتان متمرکز می شوید باید به دنبال نشانه هایی باشید که از روی آن ها تشخیص دهید آیا شغلی که انتخاب کرده اید مناسب شماست یا نه؟ بعضی از این نشانه ها شامل موارد زیر هستند:

 

یادگیری مهارت

مهارت های جدید می آموزید

بر اساس تحقیقات لینکدین ۹۰ درصد حرفه ای ها معتقدند مهارت ها مهم تر از عنوان شغل هستند. و این یعنی مردم بیشتر به دنبال شغل هایی هستند که در آن مهارت های جدید بیاموزند و پیشرفت کنند. برای پیدا کردن یک شغل جدید باید مهارت هایی بلد باشید تا از میان متقاضیان دیگر انتخاب شوید. به علاوه باید هم بتوانید مهارت هایی که بلد هستید را به کار ببرید و هم مهارت های جدید یاد بگیرید. یک شغل خوب باید باعث پیشرفت مهارت ها شود.

پیشرفت شغلی

راه برای پیشرفت دارید

در هر شرکتی که کار می کنید چه کوچک و چه بزرگ باید ببینید آیا همانطور که مهارت های جدید می آموزید جایی برای پیشرفت در اینده دارید؟ بر اساس تحقیقات لینکدین یکی از بزرگ ترین اهداف حرفه ای ها گرفتن ترفیع در کارشان است. یکی از عواملی که باعث می شود یک کارمند در پست خود باقی بماند این است که می داند فرصت برای پیشرفت دارد.

تعادل کاری

از تعادل میان کار و زندگی برخوردارید

خیلی مهم است که کار در زندگی شخصی شما تاثیر نداشته باشد حتی اگر از کارتان لذت می برید. یکی از مهم ترین عناصر برای حرفه ای های امروزی انعطاف پذیری است و حاضرند برای این انعطاف پذیری ۱۰ درصد کاهش حقوق داشته باشند. به عنوان مثال بعضی کمپانی ها به کارمندانشان اجازه می دهند یک روز در هفته از منزل کار کنند. بعضی کمپانی ها هم به کارمندان اجازه می دهند در مکان و زمانی که برای آن ها بهتر است کار کنند. بر اساس نیازهای تان نوع انعطاف پذیری را تعیین و شغلتان را بر اساس آن انتخاب کنید.

شغل الهام بخش

شغل الهام بخش

اگر کار الهام بخشی داشته باشید انگیزه بیشتری برای کار پیدا می کنید. خیلی ها به خاطر این که از طریق کارشان می توانند به دیگران کمک کنند احساس هدفمندی بیشتری در کار می کنند. از نظر ۹۰ درصد حرفه ای ها موفقیت فقط به چیزهایی که به دست می آورید نیست اگر کارتان الهام بخش دیگران باشد موفق هستید.

سخت کوشی

از سخت کوشی های شما تقدیر می شود

اگر ادر کارتان تلاش کنید و در مقابل از شما تقدیر نشود کمی بی انصافی است. بسیار مهم است که همکاری ها و تلاش های شما در محیط کار تایید و تقدیر شود. برای یک کارمند حس خوبی دارد وقتی از کارفرما تقدیرنامه دریافت می کند.

منبع : بدونیم

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *