سنجد

از فواید پودر سنجد بیشتر بدانید

از فواید پودر سنجد بیشتر بدانید : در این پست برای شما دوستان عزیز از فواید پودر سنجد می گوییم.

در ادامه با ما همراه باشید.

از فواید پودر سنجد بیشتر بدانید

از مهم‌ترین خواص سنجد می‌توان به اثرات قابض، محرک، ضد التهاب، ضد اکسیدان، ضد سرطان و رفع مشکلات معده و روده اشاره کرد و این روزها مصرف آن به افرادی که دچار زانو درد یا پوکی استخوان هستند نیز توصیه می‌شود.

اینکه واقعا مصرف سنجد مخصوصا پودر آن باعث بهبود این بیماران شود یا نه، سوالی است که پاسخ آن در ادامه آمده است.

«مطالعاتی که روی سنجد انجام شده، حاکی از آن است که مصرف پودر سنجد به بهبود درد های مفصلی به‌ خصوص در خانم‌ ها کمک می کند. ولی هنوز به درستی مکانیمسی که باعث کاهش درد در این بیماران توسط ترکیبات موجود در سنجد می‌شود، مشخص نیست و برای این منظور باید مطالعات کلینیکی گسترده‌ای روی افراد بیشتر با شرایط سنی و وزنی مختلف صورت بگیرد.»

«تحقیقات چندانی در مورد مواد و خواص سنجد در ایران صورت نگرفته است و می‌توان به نظریات دانشمندان و منابع طب سنتی توجه کرد. علاوه بر این، خواصی که به برخی از گیاهان نسبت داده می‌شود بیشتر جنبه تجربی دارد و تا حدودی مطالعات اولیه در مورد آن انجام شده است.»

نحوه مصرف پودر سنجد

«افرادی که دچار زانو درد و پوکی استخوان هستند، می‌توانند روزانه ۲۰ تا ۳۰ گرم پودر سنجد که بهترین شکل آن افزودن پودر سنجد به دوغ، سوپ و ماست یا یک لیوان آب است، مصرف کنند.»

مدت زمان نگهداری و ماندگاری پودر سنجد

«اصولا ماندگاری گیاهانی که به صورت طبیعی و خشک هستند، بیشتر است و گاها می‌توان تا ۳ سال از آنها نگهداری کرد در حالی که هرچه فرایند بیشتری روی گیاهان صورت بگیرد و منجر به پودر شدن یا عصاره‌ گیری آنها شود، مدت زمان ماندگاری‌شان کاهش خواهد یافت.»

گفته های دکتر محمدحسین صالحي سورمقي متخصص فارماكوگنوزي و استاد دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکی تهران

منبع : سلامانه

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *