یبوست در کودکان

از بروز یبوست در کودکان پیشگیری کنید

از بروز یبوست در کودکان پیشگیری کنید : اگر کودک تان مبتلا به یبوست می باشد با تغییرات کوچکی در تغذیه و رژیم غذایی او می توانید این مشکل را برطرف کنید.

در ادامه با ما همراه باشید و گفته های دکتر سید علی کشاورز متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و مدیر گروه تغذیه دانشگاه تهران را در این باره بخوانید.

از بروز یبوست در کودکان پیشگیری کنید

ابتلا به یبوست در بچه‌ها، یکی از مشکلاتی است که هم خود آنها و هم والدینشان را آزار می‌دهد.

«اگر فرزندتان به یبوست مبتلا شده، می‌توانید مصرف فراوان میوه‌ها را در برنامه غذایی آنها بگنجانید». اما چه میوه‌هایی؟ «میوه‌های ملین مانند گیلاس، آلبالو، زردآلو و انجیر برای رفع یبوست در بچه‌ها، بسیار مفید و موثر هستند».

«از آنجا که این میوه‌ها در تمام فصل‌های سال پیدا نمی‌شوند، شما می‌توانید یا کمپوت حاضری آنها را برای فرزندتان خریداری کنید و یا در فصل تابستان، خودتان مقداری از این میوه‌ها را کمپوت و در یخچال نگهداری کنید».

معمولا توت و انجیر خشک، در تمام فصل‌های سال، وجود دارند. شما می‌توانید حدود ۳ عدد انجیر یا ۱۵ عدد توت را خیس کنید و آنها را برای رفع یبوست به فرزند خود بدهید.

«کیوی هم جزو میوه‌های ملینی است که در تمام فصل‌های سال پیدا می‌شود. ضمن اینکه شما می‌توانید آلو های خشک را هم به غذای فرزند مبتلا به یبوست خود برای رفع مشکل او اضافه کنید».

افزودن روغن زیتون به سالاد و غذای بچه‌ها هم راه مناسبی برای درمان یبوست در آنها می باشد.

«اصلاح الگوهای تغذیه‌ای، راه مناسبی برای پیشگیری و درمان یبوست در بچه‌ها است. با این حال اگر یبوست فرزندتان مزمن و طولانی شد، می‌توانید از فرم دارویی شربت انجیر هم برای درمان این نوع یبوست، کمک بگیرید».

الگوی اجابت مزاج بچه‌ها هم با یکدیگر متفاوت است. برخی از بچه‌ها روزی چند بار اجابت مزاج دارند و برخی دیگر نه.

عدم اجابت مزاج بیش از ۳ روز یبوست می‌باشد.

منبع : متن از سلامانه و عکس از rd.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *