کبد چرب

از ابتلا به کبد چرب پیشگیری کنید

از ابتلا به کبد چرب پیشگیری کنید : در مطلب امروز برای شما دوستان عزیز درباره راه های پیشگیری از ابتلا به کبد چرب می گوییم.

در ادامه با ما همراه باشید.

از ابتلا به کبد چرب پیشگیری کنید

به نقل از سایت exhibithealth بدیهی است، پیشگیری همیشه بهترین دارو است.

آنگونه که تعریف میشود بیماری کبد چرب در اکثر موارد یک بیماری “سبک زندگی” است که قابل پیشگیری می باشد و حتی با انتخاب های سالم قطعا حذف میگردد. اینها عبارتند از:

رژیم غذایی : یک رژیم غذایی سالم که به طور عمده تشکیل شده باشد از مواد غذایی غنی از مواد مغذی مانند میوه ها و سبزیجات تازه و طبیعی ، اسیدهای چرب ضروری و منابع پروتئین گیاهی.

سم زدایی کبد : مصرف یک آب میوه تازه ، طبیعی و سالم سم زدایی کبد ۳-۴ بار در هفته.

آب : یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به کبد چرب ، مصرف آب فراوان است.

گیاهان دوست کبد : استفاده از گیاهان وحشی آلی حامی کبد مانند دانه گیاه خار مریم ، Wildcrafted Chanca Piedra (ضد سنگ های کبدی)، پوست درخت منگوله دار ، ریشه قاصدک، ریشه گزنه آلی ، ریشه زردچوبه آلی.

(البته توجه داشته باشید که اگر بیمار هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید مصرف گیاهان دارویی را تحت نظر پزشک مصرف کنید ، اگر باردار یا شیرده هستید قبل از مصرف گیاهان با پزشک مصرف کنید.)

برنامه منظم ورزش فیزیکی : ورزش کردن همانگونه که بطور موثری به بدن کمک می کند که سموم و مواد زائد از بدن خارج شوند به تصفیه کبد هم کمک هم می کند. من به شدت ورزشهای rebounding را که به جریان تخلیه لنفاوی کمک می کند و به فرد اجازه می دهد تا به طور موثر وزن از دست بدهد را توصیه می کنم.

وزن سالم : همانطور که در بالا گفته شد، چاقی یکی از متحدان برجسته بیماری کبد چرب است.

پاک کردن کبد : یک پاک کننده موثر و غیر سمی کبد را انتخاب کنید . گیاهان بسیاری هستند که برای کبد عالی هستند، اما آنها همیشه باید یا آلی و یا وحشی باشند. حتی اگر شما بهترین کار را برای یک زندگی پاک و بهداشتی انجام میدهید، توصیه میشود سالی یک بار از پاک کننده های کبد استفاده کنید، که اصطلاحا میان بر زدن گفته میشود.

قبل از مصرف هر گونه گیاه دارویی با پزشک مشورت کنید.

منبع : متن از drfaz.ir و عکس از advancednutrition.me

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *