ارتباط کفش پاشنه بلند با تناسب اندام

ارتباط کفش پاشنه بلند با تناسب اندام

ارتباط کفش پاشنه بلند با تناسب اندام : آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که کفش های پاشنه بلند چه تاثیری بر روی اندام شما دارند؟

آیا ممکن است این کفش ها موجب چاقی بشوند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید.

ارتباط کفش پاشنه بلند با تناسب اندام

به نقل از سایت Dailymail و به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند در طول روز می‌تواند در بانوان سبب تغییر شکل استخوان‌های کف پا، از بین رفتن عضله ها، کوتاه شدن استخوان، بروز میخچه پا و حتی چاقی در آن‌ها شود.

بانوانی که به مدت طولانی کفش پاشنه بلند می‌پوشند به دلیل دردناک و سخت بودن راه رفتن با این کفش‌ها معمولاً از خودرو استفاده کرده و سعی می‌کنند تا زیاد راه نروند به ویژه اگر سطح ناصاف و یا لیز باشد و پس از پوشیدن طولانی مدت این کفش‌ها معمولاً پای فرد دچار کشیدگی رباط، میخچه، درد و کشیدگی شده است و به همین دلیل آن‌ها توانایی انجام ورزش حتی پیاده روی ساده را نیز ندارند و همین سبب افزایش وزن آن‌ها می‌شود.

یکی از مشکل‌های شایع پوشیدن کفش پاشنه بلند نوک تیز خم شدن انگشت دوم بر روی انگشت شصت پا است که سبب درد شدید و تغییر شکل ظاهر پا می‌شود و در مواردی نیاز به جراحی برای ترمیم و بازسازی فرم اولیه پا وجود دارد و البته این جراحی همیشه صد درصد موفقیت آمیز نیست.

پوشیدن این کفش‌ها باعث خستگی زیاد و مشکلاتی، چون کمر درد می‌شود که به دنبال آن فرد تمایل بیشتری به خواب و کاهش فعالیت‌های فیزیکی نشان می‌دهد و براساس پژوهش‌ها افراد در زمان خستگی بیشتر تمایل به خوردن مواد غذایی شیرین و پرچرب دارند و این خود سبب چاقی بانوان طرفدار پوشیدن این کفش‌ها است.

در برخی از مشاغل از جمله مهمانداری هواپیما پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند به شدت رواج دارد و بسیاری از مهمانداران به خاطر پوشیدن این کفش ها، ایستادن به مدت زمان زیاد و نیز فشار وارده از جاذبه زمین با کمردرد و مشکل‌های فقراتی مواجه هستند.

کارشناسان براین اساس به بانوان توصیه می‌کنند جز در مواقع لزوم از کفش‌های پاشنه بلند استفاده نکنند و میزان استاندارد پاشنه کفش حدود ۳ سانتی متر است که اندازه‌ای مجاز برای حفظ سلامت انگشتان پا و مهره‌های کمر است.

پوشیدن کفش‌هایی با پنجه نوک تیز و سایز بالای ۱۰ سانتی متر می‌تواند در دوران میانسالی و سالمندی فرد را با مشکلات فراوان سلامتی مواجه کند.

منبع : متن از yjc.ir و عکس از dailysabah.com

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *