کره پاستوریزه

آیا کره پاستوریزه مضر و چاق کننده است

کره پاستوریزه چاق کننده است  :کره یکی از خوراکی هایی است که در سبد غذایی ایرانیان جایگاه خوبی دارد. ولی کره پاستوریزه خطراتی برای انسان دارد.

کره پاستوریزه چاق کننده است؟

خطراتی که مصرف کره پاستوریزه برای بدن ایجاد میکند. یکی از مواد غذایی مورد استفاده برای صبحانه، کره است. این ماده غذایی در بین مردم طرفداران بیشماری دارد.ترکیب کره با مربا، عسل و برای بعضی سلیقه ها با پنیر، خیلی از افراد را برای گذاشتن این ماده غذایی سر میز صبحانه وسوسه می کند.

پاسخ دکتر جعفری دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به این سوال که آیا کره پاستوریزه عامل چاقی است و در زمره خوراکی های بی ارزش غذایی جای می گیرد : در رابطه با کره خیلی سوال می شود که آیا خواص و مزایایی دارد؟

کره اساسا چربی خوشمزه ای است ولی در حد مجاز باید از آن استفاده کرد. کره چاق کننده هست ولی برای بدن مفید است. وقتی بستر دریافت ویتامین های محلول در چربی ها از طریق مصرف چربی هاست، پس بنابراین چربی لازم است و به هیچ وجه نمی توانیم بگوییم چربی کلا حذف شود. کره هم یکی از آنهاست.

انتخاب کره مناسب کار ساده ای نیست و حساسیت های خاص خودش را دارد. کره جز آن دسته از خوراکی هایی است که برای انتخابش باید مضرات و فوایدش را در کفه ترازو بگذارید و بسنجید که آیا من تصمیم بگیرم از این ماده خوارکی استفاده کنم یا خیر.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *