جشنواره غذا

آشنایی با جشنواره های غذا در دنیا

همه ما غذاهایی را بیشتر از دیگر غذاها دوست داریم و تغذیه یکی از بخش های لذت بخش زندگی تک تک ماست. در این مطلب جشنواره های غذایی را در سراسر دنیا به شما معرفی می کنیم.

یکی از بهترین قسمت های مسافرت تست کردن غذاهای محلی کشورهاست. هر سال شهرهای زیادی در سرتاسر دنیا میزبان فستیوال غذاها و نوشیدنی های محلی خود هستند. چه بهتر که در زمان برگزاری فستیوال به این شهرها سفر کنید تا بیشتر درباره غذاها و آداب غذا خوردن آن ها بدانید.

جشنواره آشپزی کیمن، جزایر کیمن

در ژانویه هر سال بهترین آشپزها از سرتاسر دنیا به سمت جزایر کیمن برای شرکت در جشنواره آشپزی کیمن هجوم می آورند که میزبان آن سرآشپز معروف اریک ریپرت است. این مسابقه به مدت ۴ روز در ساحل Seven Mile برگزار می شود که دهمین دوره آن با پذیرایی در وعده های خوشمزه نهار، شام و گشت و گذار در شهر اجرا شده است.

جشنواره توکیو رامن شو، توکیو، ژاپن

در این جشنواره که پاییز هر سال به مدت ۱۱ روز برگزار می شود معروف ترین غذای ژاپنی سوپ های نودلی در پارک المپیک کومازاوا به نمایش گذاشته می شود. جشنواره امسال از اواخر اکتبر تا اوایل نوامبر برگزار شد. از همه مهم تر این که این جشنواره هزینه ورودی ندارد و رامن پزهای کوچک و بزرگ دستور پخت های مخصوص خود را در آن به نمایش می گذارند.

جشنواره کلاسیک غذا و نوشیدنی، اسپن، کلرادو

این فستیوال هر سال در ماه ژوئن در کوهستان های کلرادو برگزار می شود. شرکت کنندگان این فستیوال ۳ روزه فرصت خوبی برای امتحان کردن غذاها و نوشیدنی های برندهای معروف دنیا را دارند.

فستیوال شکلات، پاریس، فرانسه

فستیوال شکلات هر سال در فصل پاییز در پاریس برگزار می شود و ۵۰۰ شرکت کننده از ۶۰ کشور که ۲۰۰ نفر آن ها سرآشپزهای حرفه ای هستند در این فستیوال حاضر می شوند. در سال گذشته مجسمه ها و ورکشاپ های شکلاتی و نمایش مد از مدل هایی که لباس هایی از جنس شکلات به تن داشتند از برنامه های خاص این فستیوال بود.

فستیوال غذا و نوشیدنی ملبورن، استرالیا

هر سال این فستیوال در ماه مارس ۲۵۰ هزار نفر را از کشورهای دیگر به خود جذب می کند. در این فستیوال غذاهای بهترین رستوران ها را تجربه کنید.

فستیوال جهانی غذا، سنگاپور

اگر علاقه زیادی به تست کردن غذاهای محلی کشورهای مختلف دارید در این فستیوال که در ماه آوریل هر سال برگزار می شود و بزرگ ترین سرآشپزها از سرتاسر دنیا در آنحضور دارند شرکت کنید.

جشنواره غذای دیزنی کالیفرنیا

این مکان شاد هر سال از دوم مارس تا دوازدهم آوریل شادتر از همیشه می شود. در این مکان ده ها کیوسک برپا شده است که غذاها و نوشیدنی های معروف و محلی کالیفرنیا در آن ها سرو می شود.

جشنواره لامرسه (La Mercè)، بارسلونا، اسپانیا

در اسپانیا غذا، فرهنگ و موسیقی مترادف هستند. فستیوال لامرسه هر سال در ماه سپتامبر به مدت ۴ روز برگزار می شود.تاریخچه این فستیوال به سال ۱۸۷۱ باز می گردد.

منبع : بدونیم

اگر مطلب را پسندیدید مارا در شبکه های اجتماعی محبوب کنیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *